ROK ČÍSLO DVĚ

F2491A27-9DBB-4BB2-AC9D-643507680A78

 

Moje oblíbená roční bilance je tu!

 

 Tentokrát pro náš druhý rok. A jak asi všichni tušíte, rok 2020 byl pro nás minimálně stejně tak náročný, jako ten první. Přesto byly ale úplně jiné. První se nesl v duchu začátku, otrkávání a zkoušení.

 Druhý rok jsem byla už mnohem jistější. Povedlo se nám snadněji získat další certifikát – tentokrát na dřevěné hrazdičky a hračky na ní, a na konci roku se nám podařilo uvést nová světla. V srpnu jsem založila vlastní firmu O My Dear s.r.o. Předala jsem spoustu své práce panu truhlářovi a do výroby kolotočů se mnohem více zapojila moje skvělá maminka, potažmo i tatínek :). A i když vím, že jsou všichni poctiví a děsně šikovní, stálo mě to hodně přemáhání. Konečně jsem ale překonala pocit, že nikdo to neudělá líp než já. Takže to nejcennější, co si z minulého roku odnáším, je objevení kouzla plně důvěřovat i jiným rukám, než jsou ty moje.

 Díky tomu se mi otevřely další dveře. Nebyla jsem tolik zavalená úkoly a měla jsem čas na tvůrčí činnost. Zmírnil se můj pocit, že neustále něco nestíhám (a naopak přešel k panu truhlářovi – pardon!). Mohla jsem zvýšit kapacitu výroby kolotočů na 2-3 na den. Což mnohdy ale stejně nestačilo. I tak to ale považuju za úspěch, protože jak se můžete podívat níže – reagovat tak rychle na skoro trojnásobné zvýšení poptávky a nezhroutit se z toho, byl celkem nadlidský úkol (jak pro mě, tak pro všechny kolem). 

 

Růst počtu objednávek i dětí

 A teď přesněji. Letos jsem vyřídila 868 objednávek. Oproti minulému roku o 542 objednávek více. Celkem pak bylo prodáno 1512 produktů, což je o 1125 více než v roce 2019. To je prostě boží (a to jsme v půlce října ještě na měsíc zavřeli, abychom přivítali na svět dalšího malého skřítka).

 Pro lepší představu o vývoji značky přikládám graf růstu objednávek (první v roce 2020, druhý od roku 2019). V prosinci 2019 jsem byla doslova na pokraji sil, i kvůli předvánoční sezóně. Tušila jsem, že takhle to dál nepůjde. Oproti letošnímu roku jsme navíc byli ještě na malých číslech. Od ledna 2020 jsem proto postupně začala předávat práci dál. Díky tomu jsme se mohli dostat tam, kde jsme teď – na průměrně 4-5 prodaných produktů denně.

2AF37E1B-5DF5-4256-ADC9-1DC1A868257B

316AB6E9-0273-4AC7-A9C0-E34BC03C3AC6


Vstup do třetího roku

 Už teď vím, že třetí rok bude znovu zlomový. V létě totiž jistojistě spadneme do plátcovství DPH. Ach jo, jak moc se mi do toho nechce! Do DPH bychom se ale stejně časem dostali, a čím dřív to budeme mít za sebou, tím líp. Pozitivní na tom je, že nebudu omezovat výrobu a počet objednávek na měsíc, jak jsem si původně minulý rok myslela. Vyplývá to hlavně z toho, že se náš tým začíná rozrůstat (v tomto roce pro nás začnou pracovat minimálně další čtyři ruce). Navíc naše první i druhé děťátko mi dovoluje odbíhat přes den k práci, což jsem před porodem vůbec nepředpokládala. Do toho vládní nařízení už skoro na rok uzavřelo divadla, a tak s námi může být manžel mnohem více doma. Jeho pomocná ruka je teď hodně znát. A až si v průběhu tohoto roku všechno sedne, věřím, že se do výroby budeme moci obout ještě o malinko víc. Protože letošek má zdá se zatím slušně našlápnuto.

  

Novinky a osobní směr v roce 2021

 Co se týče produktů, hrozně ráda bych v budoucnu rozšířila výběr světel. Ty mají čím dál tím větší úspěch. Chystáme navíc nástěnná světla s variantou nejen na baterky, ale nově i do zásuvky. A v záloze mám i nový kolotoč. Nyní ho už jen nechávám “uležet”. Další produkty zatím nechystáme, čímž je ale v letošním roce stoprocentně nevylučuji. Múza totiž většinou chodí nečekaně.

 Osobně mám pak do dalšího roku jedno přání: abych si mohla víc odpočinout a být s rodinou. Já sama teď chodím spát pravidelně ve dvě ráno, a to s nočním vstáváním k Lotce není žádná paráda. Proto bych se ráda dostala k tomu, aby moje značka fungovala více bez mé přítomnosti. Nyní ji věnuji minimálně 8 hodin denně, 7 dní v týdnu. A i když tu práci fakt miluju, je to prostě moc.

 A nějaký dlouhodobější plán? Stále se poohlížím po nějakém našem prostoru. Jak výrobním, tak expedičním a možná v budoucnu i prodejním. Musí to být ale láska na první pohled. Jak ze své zkušenosti vím, tyhle věci přichází až v ten pravý moment. A je otázka, kdy takový okamžik nastane.

  

Závěrem jedno velké poděkování

 Tradičně bych se tady ještě chtěla rozněžnit nad tím, jak moc si vážím toho, že se naší práci dostává takové podpory od vás, zákazníků a našich fanoušků. Jste náš hnací motor, a i když to, co děláme, děláme s neskutečnou láskou a nadšením, bez vás by to samozřejmě nebylo kompletní. Každý někdy potřebuje pochvalu, uznání a ujištění v tom, co dělá. A my nejsme výjimka (důkazem toho je, že se neustále chválíme v rámci výrobního týmu. Dokonce jsme to museli omezit na jedno vzájemné pochválení měsíčně, aby to nebylo už moc trapný).

 Obrovský DÍKY za uplynulý rok pak patří již nesčetně zmiňovaným - panu truhlářovi a mojí mamince. Neznám nikoho, kdo by mému nasazení a tempu stačil. Až na tyhle dva. Jsou to dříči a bez nich bych byla teď už jistojistě nahraná.

 A abych nezapomněla – nahraná bych byla taky bez manžela a našich dětí. Já sama musím stát na pevných základech, a s mou rodinou tuhle pevnou půdu pod nohama společně a úspěšně budujeme. Díky nim nemám pocit, že něco nezvládám (i když ve skutečnosti je toho spousta). Únava je u nás jen slovo, kterou přebíjí radost z toho, že každý děláme to, co máme rádi (a může to být cokoliv, třeba stavění vláčků – viď Jáchyme!). Díky nim to všechno dává dokonalý smysl.

 

 Takže ve zkratce?

Podpora, zázemí, radost, úspěch. To byl náš rok 2020.

 

Zpět do obchodu