Jak na ochrannou známku a žádost o grant

    Milí tvůrci, až do poloviny prosince 2022 můžete zažádat o grant Evropské Unie na ochrannou známku své značky! Výše grantu je až 70% nákladů, a to už myslím rozhodně stojí za to!

   Jak o zapsání ochranné známky, tak o grant zažádáte jednoduše online přes web www.euipo.europa.eu. A proč je ochranná známka důležitá? Budete mít výlučné právo užívat vaši známku ve spojení s výrobky nebo službami, pro něž je chráněna. To v praxi znamená, že nikdo nebude moci bez vašeho souhlasu umisťovat vaše označení na své výrobky nebo obaly (což je bizarní představa, ale ano, bohužel se to děje!).

   Při žádosti na ochrannou známku si určíte, na jaké výrobky či služby se známka bude vztahovat. Cena jedné třídy výrobku nebo služby je 850€, druhá třída 50€ a každá další pak 150€. Webový portál vám navíc rovnou při žádosti ukáže, jestli je v jednotlivých zemích a třídách podobná značka té vaší. Mohlo by totiž dojít k tomu, že na vaši známku bude v průběhu schvalování podána námitka třetí stranou a nebude uznána právě kvůli podobnosti již zaregistrované známky. 

 

A jak na to? Pojďme si projít návod!

 

1. Nejprve se zaregistrujte na webu www.euipo.europa.eu.

2. Po přihlášení klikněte na "Ochranné známky - Podání žádosti.

3. Následně zvolte "Podání přihlášky".              

IMG_6193

 

 

4. Potvrďte "Začít s přihláškou".

5. Zde vyplňťe vše potřebné ohledně ochranné známky - logo, název, třídy apod. V tomto kroce za známku také zaplatíte.

6. Po odeslání a zaplacení se vraťte na hlavní stránku a jdeme na žádost o grant!      

IMG_6199

 

 

7. Zde po příhlášení zvolte "IP Scan, Ochranné známky, Průmyslové vzory - Formulář proplacení".

8. Znovu vypňte vše potřebné a je to vše!

9. V "User Area" pak můžete sledovat momentální stav. Celý proces trvá cca 4 měsíce. A pokud byste si s něčím nevěděli rady, nebojte se obrátit na jejich klientskou podporu, jsou moc ochotní a rychlí v odpovědích!

IMG_6204

 

Po uznání ochranné známky máte na 10 let vystaráno! A po 10 letech si ji můžete znovu obnovit. Jen nezapomeňte - po uznání ochranné známky je vaše povinnost, a to doslovně, známku řádně užívat a pečovat o ni :). Tak hodně štěstí!

Zpět do obchodu